There seems to be an error with the player !

„Со читање до лидерство“, ООУ „Гоце Делчев“-Прилеп - домаќин на читачкиот караван

„Со читање до лидерство“, ООУ „Гоце Делчев“-Прилеп - домаќин на читачкиот караван

By Кристијан

Почетокот на проектот на USAID „ Со читање до лидерство“ Во орагнизација на USAID, а со поддршка и соработка со Бирото за развој на образованието…

More...
Ѕвездички со градоначалникот на Прилеп

Ѕвездички со градоначалникот на Прилеп

By Леонора Стефаноска

Од 01. до 23 март, 2014 година, во Народниот театар „ Војдан Чернодрински “ во Прилеп, ќе се одржи за прв пат ѓоуто „ ПП-Фактор…

More...
Во Прилеп одбележани 142 години од раѓањето на Гоце Делчев

Во Прилеп одбележани 142 години од раѓањето на Гоце Делчев

By Кристијан

Денес, во нашето училиште, со пригодни активности беа одбележани 142 години од раѓањето на нашиот патрон , Гоце Делцев . Пред делегациите од Локалната самоуправа

More...
О.О.У „Гоце Делчев“ доби нови влезни скали

О.О.У „Гоце Делчев“ доби нови влезни скали

By Кристијан

Учениците од О.О.У. „Гоце Делчев “ од Прилеп заедно со своите наставници и поканетите гости денеска имаа убава причина за прослава.

More...
Новогодишни и Божикни честитки

Новогодишни и Божикни честитки

By Кристијан

По повод Новогодишните и Божиќните празници во училиштето беше објавен конкурс за новогодишни честитки и други изработни. Најуспешните творби беа наградени, а учениците имаа можност…

More...
Доделување на дипломи

Доделување на дипломи

By Леонора Стефаноска

ООУ " Гоце Делчев"  освои трето  место на натпреварот - "Поле на културни перформанси од традиционална култура", во рамките на проектот -" Музеите во училиштата,училиштата…

More...
Ден на дрвото- засади ја својата иднина

Ден на дрвото- засади ја својата иднина

By Леонора Стефаноска

И оваа година, учениците од нашето училиште зедоа учество во спроведувањето на есенската акција- "Ден на дрвото-засади ја својата иднина "

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Музеите во училиштата и училиштата во музеите

драмскаОваа учебна година се приклучија и нови членови,па сите заедно работеа на подгововките  за избор на драмски текст за проектот ,,Музеите во училиштата и училиштата во музеите,,.

Повеќе...

Прочка 2014

procka1На 14-от меѓународен карневал „ Прочка 2014“ , во организација на  Локалната самоуправа- Прилеп , нашето училиште учествуваше со цртежи и изработки на тема „ Маски “ и настапи во дефилето на традиционални и современи маски со три групни маски :

Повеќе...

Македонија- земја на цвеќето,земја на розите

Под мотото :  „ Македонија -земја на цвеќето, земја на розите “ , нашето училиште се вклучи во националната кампања за засадување на рози и изработка на креативни творби за учество на конкурс и пригодна изложба.

Повеќе...

Ликовна изложба на маски

На 14-от Меѓународен карневал „ Прочка  2014 “ нашето училиште учествуваше со цртежи и изработки на тема „Маска “ и доби прва награда за маската под наслов

„ Стојан и Стојанка“

Повеќе...

Нешто од инклузијата....

vovednaУчениците спроведуваат активности за помагање на сооученик со цел секој ученик да научи најмногу што може. Постигнувањето на личен максимум во учењето е успех на сите.

Повеќе...

Ѕвездички со градоначалникот на Прилеп

za-na-fbОд 01. до 23 март, 2014 година, во Народниот театар „ Војдан Чернодрински “ во Прилеп, ќе се одржи за прв пат шоуто „ ПП-Фактор “. Организатори на настанот се Интернационалниот детски музички

Повеќе...

О.О.У „Гоце Делчев“ доби нови влезни скали

udarnaУчениците од О.О.У. „Гоце Делчев “ од Прилеп заедно со своите наставници и поканетите гости денеска имаа убава причина за прослава.Имено ова училиште од неодамна може да се пофали

Повеќе...

Страница 1 од 3

<< Почеток < Пред 1 2 3 Следно > Крај >>